ELESKO MODRA


Spoločnosť ELESKO sa zaoberá pestovaním viniča a výrobou vína. Na Slovensku pôsobí v Malokarpatskej oblasti, vyrába vlastné značky vína a zrealizovala výstavbu moderného vinárskeho komplexu v Modre (2007 - 2009).

Na úpätí Malých Karpát sa na rozlohe 110 hektárov rozprestierajú vinice, z ktorých pochádza ušľachtilé a jedinečné víno ELESKO. Vo vinárstve kladieme dôraz na kvalitu a výnimočnosť, naše víno pochádza výhradne z úrody našich viníc. Všetky vinice sú zaradené do integrovanej produkcie, ktorá je šetrná k prírode. Symbolom a zároveň strážcom našich viníc je monumentálna travertínová socha ELESKO pomenovaná podľa stredovekého strážneho slovenského hradu.

Do našej základnej odrodovej skladby sme zaradili odrody Chardonnay a Rulandské šedé patriace do starej burgundskej rodiny viniča. Svoje zastúpenie u nás našli aj novošľachtené biele odrody viniča, napríklad medzinárodnej oceňovaná Pálava. Popýšiť sa môžeme najväčšou výsadbou odrôd Pálava a Dunaj na Slovensku. Víno ELESKO je majstrovským dielom, ktoré získalo medzinárodné uznanie na prestížnych súťažiach.

Víno ELESKO si u nás vychutnali mnohí štátnici, prezident Ruskej federácie Dmitrij Medvedev dostal do daru špeciálne cuvée Alibernet - Dunaj. Nórsky kráľovský pár navštívil ELESKO wine park, degustoval vína ELESKO a do daru dostal 225-litrový sud vína so slovenskou odrodou Dunaj, ELESKO, ročník 2009. Ochutnajte víno ELESKO, ktoré s pôžitkom degustovali i spevák a herec Kevin Costner, či svetovouznávaný operný spevák Ramón Vargas.

Vychutnajte si skvelé jedlo i pohár dobrého vína uprostred našich viníc. V modernej architektúre tu okrem vinárstva nájdete aj reštauráciu ELESKO a múzeum moderného umenia - ZOYA MUSEUM. Spájame umenie všetkých zmyslov. Ochutnajte u nás obyčajné jedlá neobyčajne dobre, spolu s našimi vinármi spoznajte jedinečné víno ELESKO, ktoré sa nádherne snúbi so špecialitami českej a slovenskej tradičnej kuchyne, pokochajte sa na stálej výstave kráľa pop-artu - Andy Warhola. Spolu s technológmi si môžete namiešať vlastné cuvée a nechať ho zrieť v barikových sudoch. Práve u nás zažijete neopakovateľnosť malokarpatského regiónu prezentujúcu modernú tvár tradícií na Slovensku i v strednej Európe.

 

 

viac informácií na www.elesko.sk

 

 

 ELESKO MODRA
Zatoka Elesko Slovak Forest Services