Na bývalom športovom letisku vo Vajnoroch vyrastie rezidenčná štvrť. Projekt Nové Vajnory prinesie byty, športoviská, park s jazerom, nákupné centrum Vajnoria, tri základné školy, tri materské školy, detské ihriská, námestia, zeleň, kancelárie a zariadenia zdravotnej a sociálnej vybavenosti. Športoví letci sa presťahovali do Bolerázu pri Trnave.


(Bratislava / Modra 22. 6. 2011) Poľský prezident Bronislaw Komorowski s manželkou počas svojej prvej oficiálnej návštevy Slovenska dnes zavítal spolu s prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom a prvou dámou aj do Modry. Záverečnou bodkou za rozmanitým programom bola prehliadka najmodernejšieho vinárskeho komplexu na Slovensku - ELESKO wine parku a degustácia, spoločný obed v priestoroch ZOYA MUSEUM.


(Bratislava 4. 4. 2011) Spoločnosť ELESKO a.s. sa na Slovensku stáva priekopníkom v spôsobe predaja vín formou En Primeur. Môžete sa stať prvými majiteľmi vína Sauvignon, Viognier a Dunaj z našej panenskej úrody.


(Bratislava 11.10.2010) Vinársky komplex ELESKO stojaci neďaleko Modry získal začiatkom októbra hneď dve prestížne ocenenia! Túto krásnu a netradičnú stavbu zasadenú do Malokarpatského regiónu ocenili v súťažiach Stavba roka 2010 i CE.ZA.AR. 2010.


(Bratislava 13.8.2010) V uplynulých dňoch sa uskutočnila významná medzinárodná súťaž Griffton d´Or 2010 na ukrajinskej Yalte. Na tejto prestížnej súťaže získalo víno ELESKO hneď niekoľko ocenení.


(Bratislava 9.8.2010) Druhý augustový víkend patril koňom, jazdcom, dobrému jedlu a skvelému vínu. Spoločnosť ELESKO bola jedným z partnerov súťaže Grand Prix 2010. Ušľachtilosť a inšpirácia sa snúbi nielen vo víne ELESKO, ale vnímame ju i z elegantného pohybu koní a výkonov jazdcov v sedlách. Preto sme sa počas Grand Prix rozhodli udeliť cenu pre najelegantnejšiu dvojicu - jazdec a kôň, ktorú porotcovia vyhodnotili počas promenády pred hlavnou súťažou celých pretekov. Víťaznej dvojici - Philipp Züger na koni U.S.A. odovzdal cenu ELESKO - exkluzívnu krištáľovú vázu - riaditeľ spoločnosti ELESKO, Ing. Milan Lančarič.


(Bratislava, 7.4.2010) Vinárska spoločnosť Elesko darovala prezidentovi Ruskej federácie Dimitrijovi Medvedevovi počas jeho oficiálnej návštevy Slovenskej republiky špeciálne vyrobené prémiové cuvé Alibernet - Dunaj 2008. V trojlitrovej fľaši Double Magnum z Eleska sa spojila odroda Alibernet, vyšľachtená v bývalom Sovietskom zväze, s odrodou Dunaj, vyšľachtenou na Slovensku, a metaforicky tak podporila myšlienku slovanskej vzájomnosti.


(Bratislava, 6.4.2010) Súčasťou oficiálnej návštevy ruského prezidenta Dimitrija Medvedeva je dnešná slávnostná večera, ktorú usporiadava na počesť svojho hosťa prezident SR Ivana Gašparovič.


(Bratislava, 30.3.2010) Medzinárodná súťaž Prague Wine Trophy 2010 má svojich prvých víťazov. Prvé kolo sa uskutočnilo v Prahe dňa 26.2.2010. Súťaž organizuje Ing. Jindřich Dušek, vydavateľ časopisu Víno Revue. Podľa pravidiel prebieha súťaž po celý rok 2010 v piatich (5) kolách. V prvom kole získalo medailu Prague Gold v kategórii Prírodne sladké víno - víno z malokarpatskej oblasti - Pálava, ročník 2008, Elesko.


(Bratislava, 19.3.2010) Posledný marcový týždeň je v modranskom vinárskom komplexe venovaný mladým vínam Elesko. Barikové vína môže verejnosť degustovať od pondelka do nedele. Okrem ochutnávky mladých vín Elesko je pre vás pripravené aj degustačné menu vytvorené najlepším šéfkuchárom rokov 2008 - 2010 podľa Gurmán Award - Jaroslavom Žídekom na mieru k barikovým vínam.


(Bratislava, 5.3.2010) Na ôsmom ročníku medzinárodnej súťaže Vino Tirnavia v Trnave boli aj tento rok oceňované slovenské vína. Spomedzi 597 prihlásených vín odborná porota vyhodnotila tie najlepšie a udelila 28 zlatých a 152 strieborných medailí. V kategórii Vína omšové biele, červené sa stalo tento rok víťazom víno Fara sv. Petra a Pavla (Rulandské šedé, akostné odrodové víno, 2008), ktoré vyrába IN VINO v Modre. Slávnostné vyhlásenie výsledkov bude na výstave, ktorá sa uskutoční v Trnave 12. a 13. marca v mestskej športovej hale.


(Bratislava 12. 6. 2011) Umenie už nie je iba doménou Bratislavy. V príjemnom prostredí, obklopení vinicami, môžete od júna navštíviť výnimočnú výstavu pripravenú v spolupráci so Slovenskou národnou galériou. ZOYA MUSEUM v Modre predstavuje v poradí už tretiu výstavu pod názvom Slovenská moderna.


(Bratislava, 19.7.2010) Ak máte radi umenie, prírodu, víno a dobré jedlo, určite nevynechajte v letných mesiacoch návštevu modranského komplexu ELESKO. Práve v ňom nájdete kombináciu utešujúcu všetky vaše zmysly. V ZOYA MUSEUM je od začiatku leta otvorená impozantná výstava Andyho Warhola. Skvostné diela kráľa pop-artu si môžete pozrieť v Modre.

Zatoka Elesko Slovak Forest Services